Корисні посилання

Неповнолітнім особам та нетверезим батькам дітей з дитячого садочка не віддадуть

ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»

Департамент з гуманітарних питань Кам’янської МІСЬКОЇ РАДИ

Загальні питання – Лапшина Г.Ю.

Дошкільна освіта – Попова Юлія Петрівна

Середня освіта – Ващенко Валентина Андріївна

Кожемякіна Ганна Іванівна

Позашкільна освіта – Бабенко Маргарита Миколаївна

Професійно-технічна освіта, вища освіта – Заіка Ніна Іванівна

Кадрова робота – Завалько Олена Вікторівна

Принципи виховання

дисциплінованості у

дитини

1.Відокремлюйте свої почуття від дій. Не осуджуйте дитину. Вона має відчувати, що її людлять але її дії в конкретному випадку не прийнятні. Пам'ятайте: щоб змінити вчинки дитини, треба навчитися розуміти її.

2. Уважно вивчайте свою дитину. Ви маєте знати стан її здоров'я, нервової системи. Дії малюків у стані нервогого розладу є симптомами якихось емоційних ускладнень, викликаних критикою, звинуваченням або покаранням, напруженою родинною атмосферою.

3. Відповідайте на почуття дитини. Давайте їй виго­воритися, щоб негативні емоції знайшли вихід у словах, а не в діях.

4. Якщо без покарання обійтися не можна, хай дитина вибере його сама. Практика показує: діти  зде­більшого вибирають суворіше покарання, ніж батьки. Але в таких випадках вони не вважають його несправедливим і не ображаються.

5. Караючи дитину, впевніться у тому, що вона розуміє, за що, щоб вона звинувачувала себе, а не того, хто карає.

6. Давайте зрозуміти синові чи доньці, що дисцип­лінарні проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є спільними для них.

7. Навчайте дитину норм і правил поведінки в різних місцях і різних життєвих ситуаціях —  ненав'язливо та без моралізування.

8. Накладіть обмеження на небезпечні та руйнівні дії. Допоможіть дитині спрямувати свою активність у дозволене русло. У цьому полягає основна формула динамічного підходу до проблеми дисципліни дитини.

Будьте самі прикладом

культурного поводження

з іншими людьми,

з предметами та в довкіллі.